Šungit - prírodný filter vody
Recepty

Vyskúšajte šungit a pite vodu bez nežiadúcich látok a baktérií

Poznáte Šungit? Je to prastará uhlíková hornina, používa sa na prírodnú filtráciu a tak zbavíte vodu nežiaducich látok a baktérií. Obsahuje skoro polovicu prvkov z periodickej sústavy. Pomáha nakopnúť imunitu a pôsobí ako antioxidant. Výhodou oproti chemickým filtrom je, že šungit vracia do vody zdraviu prospešné stopové prvky. Osviežte sa zdravou šungitovou vodou.

  • Príprava šungitovej vody:
    Šungit sa pred prvým použitím musí dôkladne umyť pod tečúcou vodou, následne stačí pridať asi 50g šungitu do 1l vody a nechať 24 hodín pôsobiť než začnete vodu používať. Potom namáčame minimálne 1 hodinu – maximálne 72 hodín. Takto upravenú vodu pijeme pravidelne a bez obmedzenia. Opakovane dolievame.
Šungit dostupný v obchode Trnka
  • Čistenie šungitu:
    Pravidelné čistenie šungitu je veľmi dôležité, aby si zachoval svoje vlastnosti. Čistite pod prúdom tečúcej vody, alebo ho nechajte ponorený vo vode (najlepšie v destilovanej). Dajte uschnúť na svetlo, najlepšie na slniečko.
  • Ako dlho udrží šungit svoje vlastnosti?
    Šungitová drť vám vydrží 3-6 mesiacov, potom sa zníži jej čistiaca schopnosť a je nutné ju vymeniť za novú.

Šungit si môžete kúpiť u nás v Trnke priamo v našej predajni v Novej Dubnici, viac informácií spolu s cenníkom nájdete tu. Neváhajte sledovať náš facebook alebo instagram, aby vám neunikli žiadne naše novinky. 

„Obchod v Novej Dubnici s cieľom umožniť zákazníkom nakupovať kvalitné produkty od lokálnych výrobcov tak, aby tým zároveň predchádzali tvorbe odpadu.“ Viac informácií o nás nájdete tu>>