TRNKA

Obchod v Novej Dubnici s cieľom umožniť zákazníkom nakupovať kvalitné produkty od lokálnych výrobcov tak, aby tým zároveň predchádzali tvorbe odpadu.

Trnka obchod - Viac ako potraviny
Hlavne bezobalový obchod v Novej Dubnici

Našou víziou a cieľom Trnky je nielen prispieť k redukovaniu množstva odpadu, ktorý sa tvorí v domácnostiach. Spojila nás vnútorná túžba robiť niečo zmysluplné, čo by nám prinášalo radosť a zároveň by sme prispeli svojou činnosťou k redukovaniu množstva odpadu, ktorý sa hromadí na našej planéte. Preto sme vytvorili bezobalový obchod TRNKA v Novej Dubnici, kde sa dá nakupovať do vlastných nádob, alebo vám tovar ekologicky zabalíme. Spoločne tak môžeme pomôcť chrániť životné prostredie.

Netvárime sa, že bojujeme za bezodpadovú domácnosť, sme realistky. V našom obchode predávame aj produkty v skle, kvalitné mäsové výrobky balené vákuovo v ochrannej atmosfére, ktorá predlžuje ich trvanlivosť a dané výrobky sú bez umelých prísad a éčiek. Náš obchodík je určený pre bežného zákazníka, ktorý si pod jednou strechou môže nakúpiť čo najviac produktov. Našou snahou je ponúkať zdravé potraviny od lokálnych výrobcov.

O majiteľkách a zakladateľkách Trnky:

Dáška Štofaníková je vášnivá ekologička, každoročne už 11 rokov organizuje akciu Vyčistíme si les, počas ktorej sa stretne skupina dobrovoľníkov na vopred určenom mieste vo vopred stanovený deň a spolu vyzbierajú odpadky v lese alebo v okolí Novej Dubnice. Je to úžasná príležitosť neleniť a stráviť deň na čerstvom vzduchu, a urobiť tak zároveň dobrý skutok pre prírodu, spoznať nových ľudí alebo dokonca aktívne stráviť čas s rodinou.

Gertrúda Cibulková miluje zdravé stravovanie a je certifikovaná pekárka, ktorá doma kváskuje už 6 rokov. Kedysi dostávali nevesty od svojej matky do vienka kvások, aby mohli zasýtiť svojho manžela a svoju početnú rodinu. Tak dnes, už sa tiež skoro v každej domácnosti ocitol kvások. Pár workshopov Gerda v minulosti robila v centre voľného času Dubinka v Novej Dubnici. A do budúcna by chcela, aby sa každoročne konalo podujatie Kváskujme spolu, aby sa tak mohli všetci spolu stretnúť a navzájom si vymeniť svoje skúsenosti, zažili spoločnú atmosféru a navrátili tradíciu akou je kvások do každej domácnosti.

Okrem iného pre vás chceme pripraviť aj tvorivé dielničky na výrobu ekologických alternatív.

Prečo sme sa rozhodli pre e-shop?

Sme zameraní na zdravé potraviny, a aby sa mohli nachádzať v každej environmentálne zmýšľajúcej domácnosti, rozhodli sme sa ísť aj cestou e-shopu. Riadime sa heslom "Zdravie a menej plastu do každej domácnosti", a preto sa k vám tovar dostane ekologicky zabalený. Papierové vrecká majú certifikát na styk s potravinou. Celý nákup balíme do krabíc od našich dodávateľov, a tak recyklujeme a znižujeme tvorbu ďalšieho odpadu. A aby sme zredukovali čo najviac obalového materiálu a uhlíkovú stopu, najlepšie bude, keď si zákazník príde pre tovar osobne.

A že prečo TRNKA?

Pretože my Triedime. Recyklujeme. Nakupujeme bezobalovo. Kompostujeme. Angažujeme sa.